Zapachy, które dowodzą, że lawenda jest chłodna

YSL Libre
Kiedy myślisz o lawendzie, twój umysł prawdopodobnie kieruje się prosto na mydła, wkładki do szuflad i rozległe fioletowe pola przepełnione pachnącymi kwiatami. Jest to, szczerze mówiąc, kwiat z kiepskim opakowaniem. Ludzie często mówią, że jest staromodny lub prymitywny, że jest obrzydliwy lub leczniczy, ale te rzeczy są dalekie od prawdy.

Lawenda to cudownie wszechstronny materiał, który nadaje się do wielu fascynujących interpretacji zapachowych, wsród których są liczne bardzo nowoczesne w swoim tonie. Lawenda to kwitnące zioło, które należy do rodziny miętowych, i chociaż ma skromny wygląd, jej zapach jest prawdopodobnie jednym z najbardziej wyrazistych zapachów na świecie. Lawenda ma wiele aspektów; jest ziołowa, słodka jak prażony cukier. Świeża, zielona, ​​miętowa, mentolowa i kwiatowa, a dzięki tej wieloaspektowej naturze lawenda obejmuje różne rodziny zapachowe. Może być świeża lub gourmandowy, fougere lub orientalna. Wszystko zależy od tego, jak zostanie zaprezentowana i które aspekty zostaną wzmocnione.

Jeśli więc uważasz, że nie ma nic nudniejszego niż lawenda, przygotuj się na szok. Oto zapachy, które udowadniają, że lawenda znów jest fajna…

Guerlain Mon Guerlain Intense

1. Słodka lawenda w Guerlain Mon Guerlain Intense

Wonna lawenda nie jest obca zapachom Guerlain. W końcu jest to centralny element Jicky, perfum, które są produkowane przez dom od 1889 roku. Ale jesteśmy tu, aby porozmawiać o nowoczesnych, modnych lawendach, a to prowadzi nas do nowego rodzaju charakterystycznego zapachu Guerlain, niewiarygodnie nowoczesnego. Skupiając się na słodkich, słodowych aspektach lawendy, Mon Guerlain Intense wzmacnia je jedwabistą woalką wanilii, dodając kontrastu z przewiewnym jaśminem i gładkim drzewem sandałowym. Rezultatem jest pięknie subtelna i elegancko wykwintna lawenda, otoczona milenijnym różowym karmelem. Co może być bardziej nowoczesnego niż taki zestaw?

nuty zapachowe YSL Libre

2. Odważna lawenda w Libre YSL

Jeśli Mon Guerlain jest delikatną i szykowną lawendą, Libre marki YSL jest ognisty i odważny. Biorąc ciemnofioletowe odcienie lawendy i krojąc je w ostro skrojony smoking, Libre to androgyniczne podejście do lawendy, które zaciera granice między gatunkami zapachowymi tak samo, jak podział na płeć.
pudełko YSL Libre

Z jednej strony jest to wzmocniony kwiatowy zapach, płonący miodowym kwiatem pomarańczy i wibrującą lawendą, a z drugiej intensywny orientalny, wzbogacony bogatą wanilią i piżmem. Yves Saint Laurent Libre sprawi, że zobaczysz lawendę w zupełnie nowym świetle.

3. Przystojna lawenda w Acqua Di Parma Blu Mediterraneo Cipresso Di Toscana

Lawenda jest podstawą męskiej perfumerii od ponad wieku. Jest esencją fougere (najczęstszego stylu męskiego zapachu) i wnosi do kompozycji zielne, fryzjerskie ciepło. Cipresso Di Toscana nieco wygładza krawędzie, używając nut drzewnych (balsam jodłowy, cyprys i igliwie sosny), aby stworzyć obraz surowego krajobrazu w upalny dzień. To uroda w butelce i niesamowicie łatwa do noszenia lawenda dla mężczyzny. Esencja otula orzeźwiającym i aromatycznym strumieniem świeżości.

Zainspirowana światłem słonecznym, lasami i malowniczym krajobrazem Toskanii, otwiera się radosnymi nutami anyżu gwiazdkowatego i elemi. Reprezentują one orzeźwiającą i żywą bryzę, mieszając się z pikantnymi aspektami pomarańczy i drobnego ziarna. W sercu szałwia łączy się z lawendą, przenikając do bazy wypełnionej słodkimi i lekko dymnymi nutami balsamicznymi cyprysu i sosny. Acqua Di Parma oferuje zarówno elegancję, jak i prostotę, podobnie jak nuta cyprysowa i lawendowa, wokół których Blu Mediterraneo Cipresso Di Toscana jest skupiony.

Dodaj komentarz