Setki świadków widziało wczoraj niesamowity meteor

meteoryt
Setki, a może tysiące obserwatorów kosmosu ze Środkowego Zachodu i Północnego Wschodu obserwowały ognisty pokaz zeszłej nocy. Kilka kamer monitorujących uchwyciło błysk meteorytu na nocnym niebie. American Meteor Society wcześnie zaczęło zbierać raporty i towarzyszące im filmy, a liczba raportów szybko wzrosła z około 400 do prawie 850 w momencie pisania. Według karty raportu AMS niektórzy mogli widzieć widok z tak odległej części lądu, jak wschodni brzeg jeziora Michigan, aż po atlantyckie wybrzeże Wirginii.
Wielu obserwatorów w Michigan, Indianie, Ohio, Nowym Jorku, Pensylwanii, Wirginii, Maryland, Tennessee oraz Południowej i Północnej Karolinie zgłosiło obserwacje. Do zdarzenia doszło około godziny 19:30 czasu wschodniego. Ostatnia godna uwagi obserwacja miała miejsce prawie dwa tygodnie temu, kiedy pojedynczy meteor pozostawił dowód na to, że przeleciał nad jeziorem Ontario. Dostrzeżenie meteoru może być bardzo rzadkim wydarzeniem, a zdecydowana większość ludzi nigdy w życiu nie miała przyjemności zobaczyć meteoru na niebie.

Największe obserwacje meteorytów w 2022 r.

Prawie wszystko, czego używamy obecnie, ma większą szansę na wykrycie meteorytu. Wiele zgłoszonych incydentów pochodziło na przykład z kamer dzwonków do drzwi, które mogły nie zostać zarejestrowane bez funkcji wykrywania ruchu wspomaganych przez sztuczną inteligencję, które mają wiele z nich.

Trajektoria meteorytu również przyczynia się do kilku raportów. Według Mike’a Hankeya z AMS (za którym podążał reporter Sanjay Marua), skała kosmiczna była zdecydowanie większa, ale niski kąt, jaki zastosowała, w połączeniu z czystym niebem w okolicy, sprawiły, że była widoczna z dużo większej odległości (do 600 mil) lub więc. dwa razy dłużej niż zwykle. Według wstępnych informacji, dzisiejsze popołudnie było już drugą co do wielkości obserwacją w tym roku.

Hankey zauważył również, że wyczucie czasu było idealne. Połączenie ciemnego nieba i ludności pracującej, która w większości dojeżdżała do domu, zwiększyło jego widoczność. Według bazy danych AMS jest to obecnie największy zbiór raportów dotyczących meteorytów w USA w 2022 r., przewyższający ponad 600 raportów z wydarzenia z 25 lipca. Na całym świecie jest to trzeci najwyższy wynik po obserwacjach w Europie 16 maja (895) i 14 września (1259).

Dodaj komentarz