Problem z badaniem UFO według astrobiologa

UFO
Niezależnie od tego, czy użyjesz bardziej popularnego terminu „Niezidentyfikowany obiekt latający” (UFO), czy też bardziej wszechstronnego pseudonimu „Niezidentyfikowane zjawiska lotnicze” (UAP) dostarczonego przez wojsko USA, konsekwencje są takie same. Polegają na jakimś dziwnym, niewytłumaczalnym wydarzeniu, które ludzie – zarówno na poziomie cywilnym, jak i rządowym – od dawna próbują zrozumieć.

obserwacji UFO na przestrzeni lat stało się narodowym żartem, fikcyjną fascynacją i uzasadnionym niepokojem, z licznymi filmami dokumentalnymi, filmami fantasy, artykułami informacyjnymi i innymi materiałami poświęconymi rozwiązywaniu ich zagadek. Chociaż czasami są to balony pogodowe, poduszki powietrzne lub coś innego w prawdziwym świecie, wciąż jest kilka niewyjaśnionych przypadków. W takim przypadku najbardziej oczywistym następnym krokiem wydaje się nakłonienie umysłów naukowych do spojrzenia na zarejestrowane dane, prawda?

Tak, tak i nie. Według wywiadu Science News z astrobiologami Jacobem HaqqMisrą z Blue Marble Institute for Space Science oraz Ravim Kopparapu z NASA Goddard Space Flight Center, naukowcy z niemilitarnej szkoły związali ręce.

Więc w czym problem?

Krótko mówiąc, narasta trwały romans z tajemnicą wojskową. Naukowcom, którzy od dziesięcioleci chcieli analizować dane UAP, przeszkadza brak dostępu do poufnych szczegółów związanych z takimi danymi. Misra wyjaśnia, że ​​podczas badania danych bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jakie narzędzia zostały użyte do zebrania tych danych. Ale wojsko może nie chcieć ujawniać społeczeństwu szczegółów niektórych swoich narzędzi (z różnych powodów), więc każdemu, kto próbuje poskładać wskazówki, będzie brakować ważnych informacji, ważnych od samego początku.

Innym problemem jest to, że znaczna ilość danych dotyczących zjawisk UAP, które zostały zebrane w przeszłości, nie została zebrana naukowo. Nie są to kontrolowane warunki laboratoryjne i nikt nie ma zamiaru skatalogować jak największej ilości istotnych danych do dokumentacji. Dane UAP są w wielu przypadkach wynikiem nagłych i spontanicznych wydarzeń, które zaskakują ludzi bez wcześniejszego przygotowania.

Nie, nie oznacza to, że nie można zagłębić się w te dokumenty i zacząć rozumieć, co zostało zapisane, ale wiele szczegółów można pozostawić spekulacjom lub domysłom. Dopóki nie będziemy w stanie przejrzeć wszystkich informacji zawartych w dokumentacji dostarczonej badaczom, tak naprawdę nie poznamy całej prawdy na ten temat.

Dodaj komentarz