Plany NASA co do lądowania ludzi na księżycu

astronauta
NASA zamierzała ponownie umieścić ludzi na powierzchni Księżyca do 2024 r. Jednak teraz wydaje się, że ramy czasowe 2024 r. nie nastąpią. Biuro inspektora generalnego NASA opublikowało w zeszłym tygodniu raport, w którym zauważył, że skafandry kosmiczne nowej generacji wymagane do misji Artemis będą dostępne najwcześniej w 2025 roku. Jednak ogłoszenie pozostawia otwarte drzwi dla dalszych opóźnień, ponieważ skafandry kosmiczne, które do tej pory kosztowały około 1 miliarda dolarów, napotkały problemy.

Kombinezony kosmiczne nowej generacji NASA są znane jako xEMU, a OIG twierdzi, że chociaż celem pozostaje listopad 2024 r., Istnieją poważne wyzwania związane z osiągnięciem tego celu. Wśród problemów związanych z rozwojem skafandrów kosmicznych było 20-miesięczne opóźnienie w dostarczeniu prototypowych skafandrów, w tym wersji demonstracyjnej, która miałaby działać na ISS oraz pary skafandrów księżycowych. Raport przedstawia przyczynę opóźnień u stóp pandemii i wyzwań technicznych.

rakieta kosmiczna

Obecnie NASA spodziewa się, że jej skafandry kosmiczne nowej generacji nie będą gotowe do lotu najwcześniej co najmniej do kwietnia 2025 roku. Opóźnienie znacznie zwiększyło również koszt skafandrów kosmicznych, a w projekt zainwestowano już ponad 1 miliard dolarów. OIG uważa, że ​​samo opóźnienie w skafandrach kosmicznych oznacza, że ​​cel z listopada 2024 r. jest niewykonalny.

lądownaie na księżycu

Skafander nie jest jedynym aspektem programu Artemis, który odnotował opóźnienia. Znaczące opóźnienia w innych komponentach wymaganych do misji obejmują problemy z rakietą systemu kosmicznego i kapsułą załogi Oriona. Kolejne znaczące opóźnienie w opracowaniu lądownika księżycowego na potrzeby misji ma również wpływ na rozpoczęcie misji w 2024 roku.

Do eksploracji księżyca potrzebne są nowe skafandry kosmiczne. Zaoferują astronautom lepszą mobilność, większą elastyczność i lepszą komunikację. NASA twierdzi również, że skafander będzie pasował do szerszego grona astronautów.

Dodaj komentarz