Mała asteroida zaskoczyła NASA, gdy przeleciała bardzo blisko planety

Ziemia
Zazwyczaj NASA patrzy na wszystkie asteroidy w kosmosie, które mogą uderzyć w Ziemię.

Rutynowo mówi, że większość z tych asteroid jest niewielka i nie stanowi zagrożenia, ale zawsze istnieje obawa, że ​​w kosmosie czai się duża, nieznana asteroida. Niedawno mała asteroida wielkości lodówki zbliżyła się do Ziemi.

To nie rozmiar asteroidy tak bardzo niepokoi naukowców. Było tak raczej dlatego, że asteroida leciała od strony Słońca, a naukowcy nawet nie wiedzieli, że tam jest. Planetoida nosi nazwę Asteroid 2021 UA1 i jest trzecim w historii przybliżeniem planetoidy. Odległość 3000 kilometrów jest bardzo krótka, ale mały rozmiar asteroidy oznaczał, że nie stanowi zagrożenia.

astronomów twierdzi, że asteroida zbliżyła się do planety, która przeszła nad Antarktydą w ostatnią niedzielę. 3000 kilometrów brzmi bardzo blisko, ale oznacza to, że są poza orbitą ISS. Chociaż znajdował się poza orbitą ISS, znajdował się poniżej orbity satelitów komunikacyjnych. Przy około 2 metrach średnicy, gdyby asteroida weszła w atmosferę planety, spaliłaby się przed uderzeniem w ziemię.

Astronom Tony Dunn mówi, że przelot był tak zaskakujący, ponieważ znalazł się za słońcem, które spadło z nieba w ciągu dnia. Takie podejście sprawiło, że asteroida była niewidoczna, dopóki się nie zbliżyła. Jedyne asteroidy, które kiedykolwiek zbliżyły się do Ziemi, to 2020 QG, które znajdują się 1830 mil od planety. Asteroida 2020 VT
znajduje się zaledwie kilkaset mil od planety. Wszystkie te asteroidy były zbyt małe, by zaszkodzić planecie.

Dodaj komentarz