Guerlain L’Homme Ideal Eau De Parfum – Kontynuacja kultowej linii

Guerlain L'Homme Ideal Eau De Parfum
Dom Guerlain zawsze tworzył niesamowicie dobre męskie zapachy. Potrafią wyczuć każdego mężczyznę, od dandysów po odkrywców i wszystko pomiędzy. Wystarczy spojrzeć na ich wsteczny katalog, który pełen jest gigantów męskiego świata takich legend jak Habit Rouge, Vetiver, Heritage i L’Instant Pour Homme, nie wspominając o bardziej wywrotowych klasykach Mouchoir de Monsieur i Homme. Jeśli chodzi o perfumy dla mężczyzn, Guerlain ma zakrytą każdą bazę, więc mężczyzna może łatwo znaleźć dla siebie ikonę, niezależnie od tego, czy jest to ceniona klasyka, czy współczesna nowa kreacja. Ty to nazwij, Guerlain to ma.

Mówiąc o teraźniejszości, dom Guerlain zaspokoił współczesnego mężczyznę swoim najnowszym męskim zapachem L’Homme Ideal (The Ideal Man). Ten bezczelnie perfumowany punk wdarł się na scenę w 2014 roku, zawadiacko unosząc wyjątkowo zabawną sygnaturę chrupiących migdałów i dużych, odważnych drzew, które bardziej niż tylko trochę przypominały ich zawsze tak modną kobiecość, La Petite Robe Noire. Pachniał jak mężczyzna z lat 80. przeniesiony wprost do XXI wieku, a nosy świata nie mogły nie zakochać się w jego cudownym uroku. Nic dziwnego, w końcu jest idealnym mężczyzną!

W 2016 roku legenda otrzymuje do towarzystwa wodę perfumowaną z gładkim i delikatnym nowym flankerem Guerlain L’Homme Ideal Eau De Parfum, który jest tak elegancki, że prawie boli. Ubrana w wyrafinowany szarobrązowy odcień kompozycja wzmacnia bezczelny temperament poprzednika, nieco postarzając go w coś bardziej wyrafinowanego, mądrego i ostatecznie pysznego. Można ją było niemal uznać za dobrą whisky, z wiekiem znacznie lepszą i zdecydowanie wartą czekania.

Nuty głowy: bergamotka, migdały
Akord serca: przyprawy, bułgarska róża, kadzidło
Linia bazy: nuta skóry, nalewka waniliowa, fasolka tonka, drzewo sandałowe
Gatunek zapachu: orientalny, drzewny

Pierwsze wrażenie L’Homme Ideal Eau de Parfum nie odbiega zbytnio od sygnatury tak pięknie zaprezentowanej w oryginale. Przynajmniej przez kilka pierwszych chwil woda perfumowana oferuje znajomy powiew wiśniowych migdałów, wszystkie cierpkie, orzeźwiające i chrupiące niuanse. Pachnie jak klasyk, który dobrze znam, ale nie na długo i szybko nowy wariant odchodzi od boise-sec oryginału na rzecz czegoś znacznie cieplejszego i bardziej zmysłowego. Róża, przyprawy, kadzidło i skóra działają razem, aby złagodzić smakowite tendencje, które są tak zakorzenione w DNA L’Homme Ideal. Razem tworzą przyjemnie ciepły i zachęcający akord serca, który służy jedynie jako degustator głównego wydarzenia, co można opisać tylko jako suchy akord dolny kończący wszystkie suche dźwięki.

Przejdźmy teraz do tego, a ten akapit zawiera krótkie zastrzeżenie w interesie zdrowia i bezpieczeństwa. Panie i doceniający dżentelmenów mężczyźni, proszę, przygotujcie się na omdlenie. Będziesz potrzebować swoich soli trzeźwiących i wentylatora, ponieważ wszystko tutaj będzie bardzo seksowne. Zgadza się, L’Homme Ideal zarozumiale chwali się Tomem Hiddlestonem wśród suchych puszek wykonanych tylko z najładniejszych materiałów w ofercie. Wanilia jest tutaj gwiazdą i można śmiało powiedzieć, że to, czego dom Guerlain nie wie o skromnej wanilii, tak naprawdę nie jest warte poznania. W końcu są oni uzależnieni od tego materiału przez całe twórcze życie. Wanilia w tej uzależniającej esencji jest wytrawna ze wspaniałymi akcentami karmelu, wędzonego drewna i skóry. Jej absolut jest wspierany aksamitnie miękką dawką drzewa sandałowego, które współgra z wanilią jak powoli topiący się żar bardzo seksownego ognia. Jest prawie idealny, jeśli chodzi o suche upadki – jak to jest z adnotacją?!

Woda perfumowana L’Homme Ideal Eau De Parfum Guerlain to nieoczekiwany zapach. Można by śmiało założyć, że jest to po prostu bardziej intensywna wersja wody toaletowej, ale to nie może być dalsze od prawdy. Ten szczególny idealny mężczyzna jest mniej zabawny i bardziej uprzejmy. Jest starszy, bardziej wyrafinowany, ale wciąż ma bezczelny błysk w oku. Innymi słowy, pierwotny idealny mężczyzna Guerlain mógł ubierać się w obcisłe dżinsy, białe tenisówki i skórzaną kurtkę, ale ten nie byłby mile widziany bez koszuli i marynarki. Jest mniej efektowny, mniej przyciągający uwagę i odważny, ale zdecydowanie bardziej złożony. Przejdźmy więc do wielkiego pytania: co jest lepsze, EDT z psotnym uśmiechem, czy EDP z krawiecką elegancją (tak chciałbym nazwać go srebrnym lisem, ale naprawdę mógłby go nosić facet w każdym wieku)? Dobrze, obie wersje są tak różne, że nie chodzi o większy zapach, ale o to, czego użytkownik chce od swojego Guerlain. Jeśli odpowiedzią jest nowoczesna, ale wyrafinowana męska woda, z waniliową zaschniętą nutą, która może sprawić, że ludzie będą trochę uginać się w kolanach, to woda perfumowana Mr Ideal Man jest tą, którą należy pokonać.

Dodaj komentarz