Google testuje najlepszą funkcję produktywności Androida dla Chrome

Google - Chrome
Wraz z pojawieniem się Androida 12, Google zintegrowało obsługę szybkiego łączenia i udostępniania obrazów za pomocą prostego gestu przeciągania i upuszczania w dolnym menu. Ale jak dotąd Chrome na Androida nie obsługuje przesyłania obrazów między aplikacjami. Na szczęście zmieni się to wkrótce, gdy Chrome zostanie zauważony podczas testowania tej funkcji na urządzeniach mobilnych. Jeden szczęśliwy użytkownik korzystający z najnowszej wersji beta przeglądarki Chrome na Androida udostępnił na Twitterze wideo przedstawiające obraz przeciągany z karty Chrome do okna Google Keep.

Ta funkcja działa jak andnbsp; Przeciągnij i upuść aplikacje w widoku dzielonym. Po dotknięciu dwóch obrazów, okno menu kontekstowego pojawia się po lewej stronie ekranu zamiast środka, a podgląd wybranego obrazu pojawia się po prawej stronie, gotowy do przeniesienia do innego okna. Wniosek. Wydaje się jednak, że ta funkcja nie była szeroko włączona dla wszystkich użytkowników.

Próbowaliśmy grać na Pixel

A z aktualną wersją przeglądarki BETA Chrome i najnowszą wersją podglądu programistów Android 13, ale nie mogliśmy zrobić przesuwny gest i spadek, aby przesunąć obraz przejść do innej aplikacji.

Wydaje się, że Google aktywuje tę funkcję stopniowo, oznacza to, że w nadchodzących tygodniach może wystarczyć do osiągnięcia wszystkich współrzędnych testów beta. Najnowsza wersja BETA Chrome Przeglądarka na Androida i IOS ma numer kompilacji V100.0.4896.46 i jest dostępny do pobrania z odtwarzania i sklepu z aplikacjami. Google nie udostępnia dziennika zmian dla wszystkich funkcji, które pojawiają się w najnowszej aktualizacji beta Chrome, ale wspomina tylko ogólną poprawę stabilności i wydajności na liście Sklepu Play w sekcji „Tak”. Co nowego”. Jednak oficjalny git log mówi o nowo odkrytej możliwości Chrome.

Dziennik ten, opublikowany 16 marca, wspomina o funkcji o nazwie DragDrop. Język jest dość techniczny, ale sedno jest takie, że najnowsza wersja Chrome pozwoli użytkownikom przeciągać obrazy z przeglądarki i upuszczać je do innych aplikacji. Status funkcji to „Scalanie z M100”, co oznacza, że ​​przeszła wersję beta i została włączona do głównego procesu rozwoju przed wydaniem szerszej wersji. Krótko mówiąc, funkcja przeciągania i upuszczania obrazów w przeglądarce Chrome będzie dostępna dla użytkowników po wydaniu wersji 100 przeglądarki za pośrednictwem stabilnego kanału w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Dodaj komentarz