Dziwaczny samolot sił kosmicznych, który nie wylądował od 2 lat

kosmos
Amerykańskie siły kosmiczne miały trudny początek. Zrodzony jako obietnica kampanii Donalda Trumpa, początkowo nie było jasne, jaką rolę odegrają siły kosmiczne w amerykańskiej armii. Spotkało się to z dużą reakcją polityczną (i niemałą ilością szyderstw) jako ożywienie myślenia SDI z lat 80. (poprzez kontrolę tyłka) i niepożądaną interwencję wojskową w amerykańską strategię kosmiczną.

Przed propozycją Trumpa podróżami kosmicznymi w USA kierowała NASA, agencja cywilna. Ponieważ sama NASA znajdowała się pod trudną presją rozwoju prywatnych lotów kosmicznych, nikt nie wydawał się do końca pewien, co zrobić z nową siłą kosmiczną. Ostatecznie otrzymał finansowanie w 2019 r. (za pośrednictwem Sił Kosmicznych), niecały rok przed utratą prezydentury przez Trumpa, jego najaktywniejszego zwolennika.

W tym samym czasie istnieją Siły Kosmiczne USA. Został założony, ufundowany, zmontowany i działa od prawie 3 lat. Musiał coś zrobić ze swoim czasem. Siły Kosmiczne wykonały kilka misji kosmicznych z konsekwentnym sukcesem z niewielką ilością fanfar. Niedawno pobił imponujący rekord, kiedy statek kosmiczny wykonał najdłuższą orbitę w historii.
W rzeczywistości bezzałogowy statek kosmiczny Space Force X-37B nie tylko pobił rekord lotu na orbicie. Nadal się psuje. X-37B nadal lata i jest w pełni sprawny przez ponad 900 dni. Według Popular Science opuścił Cape Canaveral 17 maja 2020 roku i od tego czasu pracuje jako misjonarz.
Szczegóły dotyczące operacji są nieliczne; Siły kosmiczne to w końcu gałąź wojska. Wiele szczegółów misji USA-299, zwanej X-37B, jest utajnionych. Jedną z rzeczy, które nie zostały sklasyfikowane, było wykorzystanie FalconSat-8, zaprojektowanego przez kadetów Akademii Sił Powietrznych USA do przyszłej eksploracji kosmosu (przez USAFA). Według N2YO, X-37B ma również dwa eksperymenty z promieniowaniem orbitalnym NASA, a także ładunek do testowania potężnego promieniowania mikrofalowego.
Podsumowując, mały X-37B zwiększył swoją wagę w ciągu ostatnich 900 dni. Niezależnie od przyszłości zarządzania siłami kosmicznymi USA, może odnieść co najmniej jeden niewątpliwy sukces.

Dodaj komentarz