Co by się naprawdę stało, gdyby księżyc zniknął?

księżyc
Blask pełni księżyca tworzy idealną atmosferę podczas romantycznej kolacji lub wieczornego spaceru po plaży. Starożytni używali księżyca jako zegara i kalendarza (za pośrednictwem Science News ). Grecki filozof Anaksagoras z V wieku został aresztowany i wygnany za postawienie teorii, że księżyc był w rzeczywistości przedmiotem, a nie bogiem. W XIII wieku słynny angielski filozof i franciszkanin Roger Bacon uważał, że promienie księżyca spowodowały wyparowanie ziemskich mórz (poprzezandnbsp; mediewistów ).

Chociaż zawsze był w centrum naszej uwagi, księżyc jest zwykle uważany za pewnik. Jest tam od miliardów lat, więc jesteśmy przyzwyczajeni do postrzegania go jako chmur, drzew lub oceanów. W rzeczywistości w 2020 roku geofizycy planetarni z Niemieckiego Centrum Lotnictwa i Uniwersytetu w Münster opracowali nowe obliczenia dotyczące formowania się satelity Ziemi, 425 miliarda lat temu (poprzez Phys ).

Księżyc jest oddalony o średnio 238 855 mil i jest najbliższym ciałem niebieskim naszej planety. Ma średnicę około 2159 mil i jest wielkości około jednej czwartej Ziemi. Ten stosunek 1:
jest ważniejszy niż jakikolwiek inny w naszym Układzie Słonecznym, jak zauważył Space, więc Księżyc Ziemi znacząco wpływa na swojego partnera planetarnego. Ale co by się stało, gdyby księżyc nagle zniknął?

Księżyc kołysał się nad Ziemią

Większość ludzi prawdopodobnie nie zauważyłaby, gdyby księżyc stracił ważność — przynajmniej nie na początku. Według Astronomy ludzie żyjący w pobliżu oceanów zauważyliby natychmiastową zmianę odpływu i przypływu, przy czym ich rozmiar zmniejszyłby się o ponad połowę. Zmiana pływów miałaby dramatyczny wpływ na ekosystemy wzdłuż każdej linii brzegowej, a stworzenia morskie, takie jak pąkle, kraby, małże i rozgwiazdy, prawdopodobnie wyginą (za pośrednictwem Royal Museums Greenwich).

Zwierzęta lądowe, zwłaszcza nocne, które polują na światło księżyca, byłyby tak zdezorientowane, że w końcu wyginęłyby z głodu. Ponieważ wszystkie ekosystemy Ziemi są od siebie zależne, reakcja łańcuchowa, która zaczyna się od wyginięcia życia morskiego na wybrzeżach, doprowadziłaby do walki ludzkości o przetrwanie. Astronomia zauważa, że ​​Ziemia przechyla się wokół własnej osi o 23,5 stopnia z powodu grawitacji Księżyca. Bez księżyca moglibyśmy oczekiwać, że przechylenie rakiety wyniesie od 10 do
5 stopni, co zmieni pory roku i klimat na Ziemi. Nachylenie bliższe zero stopni oznaczałoby brak pór roku, a większy kąt spowodowałby ekstremalne zmiany pogody, być może nawet wywołanie nowej epoki lodowcowej.andnbsp;

Przy sadzeniu i zbieraniu plonów ludzie polegają zarówno na porach roku, jak i klimacie. Usunięcie tych wzorców ustalonych przez tysiące lat drastycznie zmniejszyłoby zdolność ludzkości do wzrostu i produkcji żywności. W końcu księżyc jest niezbędnym partnerem we wszechświecie życia. Bez tego życie na Ziemi w końcu by się skończyło i stracilibyśmy wszystkie cudowne zabawki NASA, które pozostały na jej powierzchni.

Dodaj komentarz