Chrome wkrótce zrobi więcej rzeczy automatycznie

Google
Google to firma, która lubi wykorzystywać mechanikę swoich maszyn, wykorzystując sztuczną inteligencję do robienia milionów rzeczy z dużą prędkością i zwiększania komfortu ludzi. W końcu to jest sekret sukcesu wielu dochodowych produktów, w tym wyszukiwarek, Gmaila i oczywiście reklamy. Istnieją jednak sytuacje, w których systemy oparte na sztucznej inteligencji wydają się nie działać, na przykład utrzymywanie potencjalnie szkodliwych aplikacji (PHA) poza Sklepem Google Play. Jednak przez większość czasu możesz być zaskoczony, jak dobrze sztuczna inteligencja działa za kulisami, aby dostarczać rzeczy, które możesz uznać za oczywiste, na przykład jak Google Chrome robi pewne rzeczy i podejmuje określone decyzje za Ciebie, więc wygrasz „ nie muszę nawet pytać.

Na pierwszy rzut oka Google Chrome niewiele się zmienił; na przykład interfejs użytkownika jest prawie taki sam od wielu lat. Jasne, Google bawi się treścią wyświetlaną na stronie Nowa karta, ale poważne zmiany w interfejsie użytkownika i doświadczeniu są wciąż nieliczne. Na przykład długo oczekiwana zmiana położenia paska nawigacyjnego od góry do dołu to wciąż nowy eksperyment.

Dzieje się tak głównie dlatego, że Google wprowadza przyrostowe aktualizacje Chrome, co zdarza się prawie co miesiąc, a te zmiany w większości nie są testowane. Wszystko sprowadza się do poprawy wydajności, zmniejszenia zużycia zasobów i bezpieczeństwa, a te ulepszenia mają również zasadnicze znaczenie dla jakości życia użytkowników. Google obecnie przedstawia, jakie zmiany mogą zobaczyć użytkownicy, i będą one oparte na uczeniu maszynowym, aby użytkownicy mogli cieszyć się nieprzerwanym korzystaniem z Chrome.

Automatyzacja AI sprawi, że Chrome będzie mniej podatny na ataki Przeglądarki internetowe są znane jako bramy dla wszelkiego rodzaju złośliwych i szkodliwych działań, od schematów phishingu po powiadomienia i wiadomości, o których ciągle się przypomina. Podczas gdy Chrome zawsze ostrzega o próbach wyłudzenia informacji dużym czerwonym ostrzeżeniem, Chrome będzie starał się być mniej inwazyjny, gdy witryna prosi o zezwolenie na powiadomienia lub przechowywanie. W oparciu o nawyki i preferencje użytkownika Chrome przewidzi, czy jest w stanie przyznać lub odmówić tych uprawnień, i automatycznie przełączy przełącznik, aby nie przeszkadzał ci samym problemem.

Google poprawia również pasek narzędzi mobilnej wersji Chrome, zwłaszcza przycisk obok pola adresu. W zależności od tego, czy częściej korzystasz z wyszukiwania głosowego, czy udostępniasz wiele stron, ikona pokaże odpowiednią akcję w oparciu o Twoje nawyki. Dzięki tej funkcji Chrome może nawet zmieniać tę ikonę w czasie rzeczywistym w zależności od pory dnia lub strony, na której się znajdujesz. Jednak Google obiecuje, że zawsze możesz dostosować to doświadczenie ręcznie, jeśli nie polegasz na prognozach opartych na sztucznej inteligencji.

Nie tylko demonstrują, jak wszechstronny może być Chrome, ale te nowe funkcje demonstrują również zdolność Google do wykonywania procesów uczenia maszynowego bezpośrednio na urządzeniach. W przeszłości podejście oparte na chmurze było krytykowane za potencjalne problemy z prywatnością, co skłoniło Google do opracowania modeli uczenia maszynowego na urządzeniu. W rezultacie Google obiecuje, że żadna z tych funkcji nie spowoduje, że Twoje dane opuszczą Twoje urządzenie, przynajmniej nie z powodu ewolucji modelu ML.

Dodaj komentarz