Centrala Google zatrudniła 200 kóz?

Google
Nie martw się; Google nie zastępuje swoich pracowników czworonożnymi zwierzętami. Przynajmniej jeszcze nie teraz. Jednak prawdopodobnie jest to dobry moment, aby zaktualizować sekcję dotyczącą umiejętności w swoim CV: jeśli możesz stać godzinami, na przykład szukając dziwnych rzeczy, i znasz język obcy (blatting to język obcy, prawda?), dodanie ich może nie być . niezbędny to zły pomysł, jeśli zamierzasz pracować z domu, który jest największą wyszukiwarką na świecie.

Położony w Mountain View w Kalifornii Googleplex obejmuje 12 akrów trawy i drzew poprzeplatanych wieloma budynkami. Podobnie jak większość Kalifornii, siedziba Google znajduje się na obszarze nękanym przez dotkliwe susze. Wiele kalifornijskich firm podejmuje ekologiczne inicjatywy i robi wszystko, co w ich mocy, aby zrównoważyć ślad węglowy ludzkości, ponieważ zawsze istnieje ryzyko, że będzie to nadal oznaczać całoroczne sezony pożarowe. Kiedy więc firma wymyśli nowy sposób walki ze zmieniającym się klimatem, możemy nie myśleć o tym jako o głupim przesadzie. To jest ciekawy przypadek kóz Google.

Kozy w Google pomagają chronić pracowników

Wiosną 2009 r. Google wynajął lokalną firmę do sprowadzania około 200 kóz tygodniowo do jedzenia (i nawożenia) trawy wokół kampusu. Kozy były mniej hałaśliwe niż tradycyjne kosiarki, a ponieważ nie używały benzyny ani nie emitowały spalin, uważano je za „podejście niskoemisyjne” do czegoś, co i tak trzeba było zrobić. Google powiedział, że kosztowało to mniej więcej tyle samo, co zatrudnienie firmy zajmującej się architekturą krajobrazu, ale było „o wiele przyjemniejsze do oglądania”.
W 2021 r., najgorszej suszy od 1200 lat, inne miasta, stany i kraje stosują teraz starą, ale prostą technikę likwidacji suchych muraw. Kozy świetnie nadają się do oczyszczania trudno dostępnych obszarów, takich jak strome góry lub skaliste tereny, a stado 100 kóz może skutecznie nakarmić i posprzątać nawet hektar w ciągu jednego dnia.
Podczas gdy kozy pożerają wszystko, co jest w zasięgu wzroku, pomaga, nie są one świetne w każdej sytuacji i ostatecznie powinny być używane tylko jako część znacznie większego planu przeciwpożarowego.

Dodaj komentarz