Calvin Klein Obsessed for Men- Czy marka zreinterpretowała swoją legendę?

Calvin Klein Obsessed for Men
Kiedy zapytano mnie, skąd wzięło się moje zainteresowanie pisaniem o perfumach, jednym z zapachów, który rozbudził moją ciekawość, był Calvin Klein Obsession for Men. Były to moje pierwsze dorosłe perfumy, dzięki którym zacząłem inaczej postrzegać ten temat. Był to również pierwszy krok do odkrywania innych perfum z całego świata, pachnących tak wspaniale. W ciągu trzydziestu lat, odkąd kupiłem pierwszą butelkę, jestem teraz na piątej z rzędu, ponieważ nadal uważam ją za bardzo satysfakcjonującą. Zawsze czułem, że to zapach pokoleniowy dla mężczyzn z określonego czasu. Dlatego bardzo zainteresowały mnie nowe kreacje Calvin Klein Obsessed Men i Obsessed For Women. Zastanawiałem się, czy mogą stać się tym samym rodzajem definiujących aromatów dla tego pokolenia.

Jedną z rzeczy, których dowiedziałem się z pakietu prasowego, było to, że Calvin Klein bardzo chciał mieć pewność, że powiązania są oczywiste. Jest tak wiele odniesień do oryginalnej pary zapachów Obsession, że cynicznie zastanawiałem się, dlaczego nie nazwać jej Obsesją 2 i skończyć z tym. Obejmuje to nawet kampanię reklamową, w której przetwarzają zdjęcia zrobione w ramach starych sesji zdjęciowych oryginalnego wariantu z 1993 roku. Ta kampania polegała na wysłaniu modelki Kate Moss i jej ówczesnego chłopaka Mario Sorrenti do odosobnionego domu na Wyspach Dziewiczych, gdzie tylko we dwoje spędzili razem 10 dni, podczas gdy pan Sorrenti fotografował panią Moss. Doprowadziło to do zestawu prowokacyjnych zdjęć młodej Kate, które prawdopodobnie spowodowały gwałtowny wzrost sprzedaży perfum.

Raf Simons, który twórczo nadzorował nowe perfumy, przejrzał pliki zdjęć z tego przedsięwzięcia. To, co zobaczył, było okazją do wizualnego połączenia Obsession z Obsessed, jednocześnie wskazując coś nowego. W przypadku Obsessed for Men Calvin Klein pan Simons wykorzystuje zdjęcia fotografa Sorrenti, wykonane przez panią Moss w nieuniknionym przełomie, który musiałby nastąpić w ciągu 10 dni bycia razem. Chciał również czegoś, co określił jako odwrócenie ról w dwóch zapachach Obsessed. Tak więc dla męskiej wersji poprosił perfumiarzy Christophe’a Raynauda i Iliasa Erminidisa, aby zrobili brief. W swojej ocenie Simons postrzega wanilię jako składnik, który wykazuje kobiecą melodyjność, co czyni ją sercem Obsessed Men. Perfumiarze biorą więc tę wanilię i wkładają ją do drewnianego pudełka wykonanego z cedru i amboksu. Te intensywnie drzewne nuty łagodzą znaczną część ciepłej słodyczy. Wanilia ma o wiele mniejszą obecność niż zwykle, a cała męska kompozycja jest bardziej zapachem ambroksanu z dodatkiem cedru i wanilii.

Calvin Klein Obsessed for Men ma 14-16 godzin żywotności na skórze i przeciętną emisję. Nie jestem pokoleniem, które skłania się ku temu zapachowi. Mam wiele innych ciężkich perfum ambroksanowych, które nie wyróżniają się wystarczająco od tych. Bardziej interesuje mnie, czy istnieją dwudziestoparoletni mężczyźni, którzy będą robić zakupy i, tak jak ja w 1986 roku, zatrzymają się w swoim biegu, ponieważ Obsessed for Men to zapach tego, jak chcą pachnieć. Women’s Wear Daily oszacował, że sprzedaż detaliczna tej pary przekroczyła w pierwszym roku 50 milionów dolarów. Jeśli to jest przewidziane, Obsessed Men będzie nowym Obsession dla nowego pokolenia.

Akord głowy: lawenda, kardamon, czarny pieprz, cytryna, grejpfrut
Nuta serca: skóra, ananas, labdanum, geranium, cedr
Linia głębi: ambroksan, drewno bursztynowe, cynamon, wanilia, paczula

Dodaj komentarz