Dlaczego żagle słoneczne to przyszłość eksploracji kosmosu?

Żagle są używane do napędzania statków po jeziorach i oceanach od tysięcy lat. Są to proste narzędzia, które wykorzystują siłę wiatru do przemieszczania statków po wodzie – aw niektórych przypadkach do lądowania. Teraz NASA wykorzystuje podstawowe cechy prostej żaglówki, aby wykorzystać moc wiatru słonecznego, umożliwiając statkom kosmicznym podróżowanie po gwiazdach.

Co naprawdę może oznaczać promieniowanie UV emitowane przez gwiazdy „Złotowłosej”?

Jednym z największych pytań dzisiejszej astronomii jest to, czy poza naszym Układem Słonecznym istnieją planety, na których mogłoby istnieć życie. Chociaż do tej pory odkryto tysiące obcych planet, stosunkowo niewiele z nich spełnia kryteria istnienia, jakie znamy: są gorące, ale nie za gorące, aby pomieścić wodę, ciecz, mają atmosferę i są bezpieczne.

Księżycowy pył z misji Apollo 11 właśnie sprzedany

Ktoś wydał dużo pieniędzy na jakiś kosmiczny brud. Dom aukcyjny Bonhams zakończył kolejną aukcję 13 kwietnia 2022 r. – ta skupia się w szczególności na historii kosmosu, pełnej historycznych i kosmicznych obiektów (stąd taka nazwa). Należą do nich szczątki Sputnika, podpisane zdjęcie siedmiu astronautów Mercury Seven i oczywiście pył księżycowy zebrany z powierzchni Księżyca podczas …

Dior Miss Dior Eau De Parfum 2017- Wredne dziewczyny

Miss Dior to nowe (2017) wydanie starego i tytułowego klasyka z 1947 roku. Od czasu, gdy jeden z największych nosów (w sensie przenośnym proszę) Jean Carles stworzył go pod kierunkiem samego Christiana Diora, stał się pachnącym odpowiednikiem wystawnych i szykownych sukien, z których słynął dom Diora.